איך לבחור לוח כתיבה

אם אתה מרצה, מורה או אפילו מעצב גרפי חשוב שיהיה לך לוח כתיבה. מאחר וישנם סוגים שונים של לוחות החל מלוח כתיבה לילדים, לוח כתיבה בעבודה, לוח כתיבה בבית ספר ועוד. חשוב שנבחר לוח אשר מתאים לצרכים שלנו. לוחות הכתיבה מתחלקים לסוגים שונים של לוחות. לוחות מגנטיים מחיקים, לוחות מזכוכית, לוחות משעם בשילוב כתיבה ועוד. במאמר זה נתמקד על כמה פרמטרים חשובים בעת בחירת לוח כתיבה.

מהו לוח כתיבה?

לוח כתיבה הוא לוח אשר אנו כותבים עליו מלל על מנת להסביר לתלמידים או סטודנטים או קבוצת אנשים חומר מסוים. זה יכול להיות הרצאה שמעביר מרצה לסטודנטים שלו ומסביר להם תיאורטיות, השתלמות לעובדים בתחום מסוים או אפילו מורה שמעביר חומר לתלמידים שלו בכתה. בכל אחד מהמקרים הנ"ל חייבים לוח כתיבה על מנת לכתוב את החומר עליו ולהעביר אותו הלאה לתלמידים.

לשם מה צריך לוח כתיבה?

לוח כתיבה נועד על מנת להסביר לתלמידים ומבוגרים תיאוריות שונות, במקום לדבר בע"פ פשוט כותבים על לוח מגנטי מחיק או לוח מחיק זכוכית את כל מה שאנו רוצים להעביר לתלמידים או הסטודנטים שלנו. לעיתים אף נוכל לראות מעצבים גרפים אשר משתמשים בלוח מגנטי לצרכים האישיים שלהם במסגרת עבודתם. הכתיבה על לוח מגנטי היא נוחה עד מאוד, כך ברגע שאנחנו מסיימים נושא ניתן למחוק את הנושא מהלוח.

אילו פרמטרים חשובים בעת בחירת לוח כתיבה?

אם החלטת לרכוש לוח כתיבה מגנטי כדאי שתשים לב לפרמטרים הבאים בטרם תרכוש לוח כזה.

גודל- החלטת לרכוש לוח מגנטי מזל טוב. רגע לפני שאתה מחליט איזה סוג לוח כתיבה לקנות לוח מגנטי מחיק או לוח מחיק זכוכית חשוב שתחליט איזה גודל מתאים לך. אם הלוח הוא לשימוש ביתי יספיק לך לוח קטן, אך אם הלוח הוא לשימוש כיתתי תצטרך לוח גדול יותר על מנת לכתוב עליו. כמו כן, לוח כתיבה קטן יותר יעלה לך פחות כסף מאשר לוח כתיבה גדול. כמו כן, חשוב שתיקח מראש את מידות הלוח הפיזי שעלול להיות בסביבות 10-15 ס"מ ועלול לתפוס מקום רב.

סוג הלוח- אם אתה מרצה או מורה או אפילו גרפיקאי. לוח מגנטי מחיק או לוח מחיק זכוכית יכול להתאים לך. וזאת מאחר שאנו צריכים לכתוב מלל רב על הלוח וכן למחוק אותו על מנת לכתוב עוד מלל. לוח כתיבה אלקטרוני יכול להתאים לאנשי מקצוע אשר מרצים בפני אנשים, אלא זה חלק מעבודתם היום יומית.

טושים וספוג מחיקה מתאימים- החלטת לרכוש לוח כתיבה מחיק חשוב שתרכוש טושים מחיקים מתאימים וכן ספוג שימחוק את המלל שאתה כותב. כל לוח חייב טושים לכתיבה או אם מדובר על לוח כתיבה קלאסי בכיתות זה גירים וכן ספוג מחיקה שימחוק את המלל על מנת שנוכל לכתוב מלל חדש.