למה להשתמש במוצרי קידום מכירות

קידום מכירות הינה פעולה חשובה בתמהיל השיווק. כל עסק יודע שללא מוצרי קד"מ קשה מאוד להחדיר לשוק מוצרים חדשים. לכן, אם עסק רוצה להגיע לקהל לקוחות גדול ולחשיפה גבוהה של מוצרים, עליו להשתמש בכמה שיותר מוצרי קד"מ שכוללים בין היתר הדפסת מגנטים, כובעים, סיכות, עטים ועוד. ככל שנשתמש במגוון נרחב של מוצרי קד"מ, כך נגדיל את החשיפה למוצר ואת המכירות. הדפסה על מגנטים היא אחת השיטות הטובות ביותר להחדרת מוצרי קד"מ ללקוחות.

למה דווקא מוצרי קד"מ ולא שיטה אחרת?

עם מוצרי קד"מ ניתן להגדיל את היקפי המכירות בלי שהלקוח ישים לב לכך. מוצרי קד"מ הם מוצרים שימושיים אשר ניתנים ללקוח ונשארים איתו לאורך זמן. הדפסת מגנטים, כובעים ממותגים, מחזיק מפתחות פנס ועוד הם חלק ממוצרי קד"מ. מספיק שיש לנו הדפסת מגנטים על מוצר מסוים וכבר יש לנו לקוח שיזכור את המוצר הודות למוצר קד"מ שקיבל.

איך מוצרי קידום מכירות מגדילים את המכירות?

מוצרי קידום מכירות מגדילים את היקף המכירות בכמה דרכים:

משאירים את המוצר במודעות- רוב מוצרי הקד"מ הם מוצרים שקשה להיפטר מהם. זה יכול להיות מגנטים מודפסים, לוחות שנה מעוצבים, מעמד למשקפיים ממותג, כובע ממותג ועוד. ככל שהמוצר הקד"מ שימושי יותר וממותג כך הוא ישאר בתודעתו של הלקוח אשר חשוף אליו במשך זמן רב. ואז שיצא מוצר חדש הלקוח יזהה אותו בקלות רבה בין המדפים.

חשיפה לקהל לקוחות רחב יותר- דוגמיות חינם למוצר קד"מ שימושי הוא דרך מעולה למשוך לקוחות אף לקוח לא יישאר אדיש לחלוקת מוצר חדש שיצא זה עתה לשוק. עם מוצרי קד"מ  נוכל להגדיל את מעגל הלקוחות וליצור עניין אצל לקוחות שונים מיוזמתם.

חיזוק ערך המותג- באמצעות מוצרי קידום מכירות הכוללים הדפסה על מגנטים, כובעים, תחתיות לכוסות ועוד נוכל לחזק את ערך המותג ולבסס יותר את מעמדו בשוק. ככל שהחשיפה אליו תהיה יותר גבוהה כך המותג ייצרב בתודעה של אנשים. למשל קבלת מגנט מודפס או לוח שנה מהודר יזכיר לנו את החברה כל פעם שנסתכל מוצר הקד"מ שלה.

סוגי קידום מכירות

ישנם כמה סוגי קידום מכירות בהם אנו מחדירים מוצר קד"מ. סוגים אלו כוללים:

קידום מכירות פנים ארגוני- בסוג קד"מ זה מוצרי הקד"מ כמו: הדפסה על מגנטים, לוח שנה ממותג וכו' נעשים בתוך הארגון. קידום זה שומר על אווירה ערנית וקלילה בחברה.

קידום מכירות מכוון מפיצים- בקידום זה אנו מעודדים מפיצים ונקודות מכירה להגדיל את שטח המדף של מוצרי החברה.

נקודות מכירה- בנקודות מכירה יש אפשרות למשוך תשומת לב ולהיות אטרקטיבי ביותר עם תצוגת המוצר בפני הלקוח. הלקוח יכול לגעת במוצר ולראות אותו מקרוב בטרם החליט על קנייתו.

קידום בתערוכות וכנסים- מוצרי קד"מ בתערוכות ובכנסים הם הזדמנות מעולה להציג את מוצרי החברה למגוון נרחב של לקוחות מגוונים.

קידום מכירות למוצרי פרמיום- הלקוח מקבל מוצרי מתנה כאשר רוכש מוצרי פרמיום שונים.